WhatsApp
Bizi Arayın
Terleme Tedavisi
Terleme Tedavisi

Terleme Tedavisi

Sıcakta ve streste terleme normal olabilir. Ancak avuç içi, koltuk altı ve hatta bazen ayaklarda en küçük bir aktivite veya heyecanda aşırı terleme olması, nem ve yapışkanlık nedeniyle birisi ile tokalaşmaktan bile çekinme durumu normal değildir. Elbiselerin dışına taşan koltuk altı ıslaklığı, yapışkan avuç içini sürekli kurutma ihtiyacı, ayaklarda aşırı ter ve koku sorunlarınız varsa terleme tedavisi hayatınızı değiştirebilir.

Terleme Tedavisi Nedir?

Aşırı terleme sorunu olan veya normal terlemesi nedeniyle rahatsızlık duyan bireylerde koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanlarına enjeksiyon uygulaması yapılmasına terleme tedavisi denir.

Terleme Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Koltuk altı aşırı terleme, avuç içi aşırı terleme ve ayak tabanı aşırı terleme sorunu olan bireylerde terleme tedavisi enjeksiyonları uygulanabilir.

Terleme Tedavisi İşleminden Önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrası bölgelerin temiz tutulması, masaj yapılmaması ve sıcak duş alınmaması önerilir. Genel olarak yüz kırışıklıklarında yapılan önerilere benzer önerilerde bulunulur. Aşırı ağrı hissedilen bölgelerde kısa süreli buz uygulaması yapılabilir.

Terleme Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Terleme Tedavisi Sonrası Ne Zaman İşe ve Sosyal Hayata Dönebilirim?

Terleme tedavisi uygulandığında hemen iş ve sosyal hayatına hastalar dönebilirler. Avuç içi ve ayak tabanı için hastalar hemen evine dönebilir. 24 saat bölgenin temiz tutulması yeterli olmaktadır. Avuç içi ve ayak tabanına uygulama yapılan hastalar bir gün sonra günlük işlerine dönerler.

Terleme Tedavisi İşlem Süresi Ne Kadardır?

Terleme tedavisi işlemi yaklaşık 5-10 dakika süren bir işlem olup öncesinde bölgeyi bir miktar uyuşturmak için lokal anestezik kremler uygulanabilir. Avuç içi ve Ayak tabanında anestezik kremlerin etkileri daha sınırlıdır.

Terleme Tedavisinde Hangi Anestezi Kullanılır?

Terleme tedavisi koltuk altı ve avuç içinde uygulandığında lokal uygulanan uyuşturu kremler yeterli olurken ayak tabanı terleme tedavisi için sedasyon gerekli olabilir.

Terleme Tedavisi Sonuçlarını Ne Zaman Görmeye Başlarım?

Terleme tedavisi etkisi tipik olarak birkaç günde görülmeye başlar. Maksimum etki 7-10 gün civarında görülür. Yaş metabolizma ve kişinin diğer altığı tedavilerle değişme göstermekle birlikte terleme tedavisinin etkisi 5-6 ay sürebilir. Genellikle yaz dönemi için senede bir kere talep edilirken, aşırı terleme durumu olan bireyler her altı ayda bir terleme tedavisini tekrar ettirirler.