WhatsApp
Bizi Arayın
Penis Büyütme
Penis Büyütme

Penis Büyütme

Penis Büyütmeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Penis boyutları ile ilgili farklı kaynaklarda farklı yazarların değişik bilgi vermesinin sebebi ölçüm farklılıkları ve popülasyonların etnik çeşitlilikleri nedenleridir. Çoğunlukla bilgi kaynakları; sınırlı sayıda bireyden elde edilen çalışmaların verilerinden ibaret olduğu için istatistiksel olarak yeterli sayıda ölçüm yapılmamış olması da bir diğer nedendir. Ayrıca penis boyutları boy, kilo ve vücut kitle indeksi gibi antropometrik ölçümler ve genetik özellikler ile de ilgilidir. Penis büyütme hem fonksiyon hem estetikle ilgili olmakla birlikte büyük oranda cinsel fonksiyonlara katkısı nedeniyle talep dilmektedir. Büyütme için dolgu veya yağ grefti kullanılabilmektedir. Ayrıca o bölgede aşırı yağ dokusuna bağlı penisin gömülü olduğu durumlarda yağ çıkarma işlemi ile penisin büyüklüğünün ortaya çıkarılması işlemi de yapılabilir.

Burada size yağ grefti ile penis büyüme veya penis yağ enjeksiyonu işlemi hakkında bilgi vereceğiz…

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vücutta kilo vermeye dirençli bölgelerden alınan yağ dokularının bir takım işlemlerden geçirilerek ve süzülerek halk arasında kök hücre olarak anılan bir takım progenitör hücreler ile zenginleştirilerek veya direk olarak penis cildi altına enjekte edilmesi ile yapılan işleme yağ grefti ile penis büyütme adı verilir.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanabilir?

Genel anestezi almasına herhangi bir engel olmayan kişiler bu ameliyatı olabilirler. Ayrıca kişinin vücudunda toplanabilecek yeterli yağ dokusunun olması da gereklidir. Özellikle enjeksiyon planlanan penis ve çevresinde olmak üzere vücutta aktif enfeksiyon olmaması gereklidir.

 

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

İşlem öncesinde ve sonrasında 2 şer hafta sigara kullanımı olmazsa sonuçlar optimal olacaktır. Genel olarak tüm ameliyatlarda sigara kullanımı öncesinde ve sonrasında ideal olarak ikişer hafta kesilince iyileşme optimal olacak ve kanama minimal olacaktır. Ancak yağ grefti ameliyatlarında sigara kullanımı transfer edilen yağ dokusunun yaşayabilirliğini azaltabileceği için sigaraya ara vermek daha çok önem arz etmektedir. Hasta uyum sağlayabiliyorsa bir ay ameliyat sonrası sigaraya ara vermek yağ greftinin yaşaması için önerilir. Ayrıca kan sulandırıcılar, bitkisel gıda takviyeleri, yeşil çay benzeri bitkisel çaylar, parasetamol dışı ağrı kesiciler ve vitamin E kullanımına da ameliyat öncesi ve sonrası ikişer haftalık periyotta ara vermek önemlidir.

Penis yağ grefti işlemi sonrasında 3-5 gün duracak bir sargı olacaktır. İşlem bölgesinin çok hareket etmemesi için aşırı baskı yapmayan uygun iç çamaşırı kullanımı önerilmektedir. 6 hafta spor ve cinsel aktivitelere ara verilmesi önerilir. Yağ grefti ile transfer edilen dokuların bir kısmı yaşayacağı için tekrarlayan seanslar önerilebilecektir. 4-6 sonra yeni seanlar uygulanabilir.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşleminden Sonra Kilo Verilirse Ne Olur?

İşlem sonrası kilo verme olursa yağ uygulanan bölgeden kayıp olmaması için greft donör alanı olarak kilo vermeye en dirençli bölgeler kullanılır. Ancak çok aşırı kilo verme durumunda bölgedeki yağ kaybedilebilir.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşleminden Sonra Ne Zaman İşe ve Sosyal Hayata Dönebilirim?

Günlük rutin işlerine hemen dönebilen hastalar aşırı olmamak şartı ile her türlü hafif işlerini yapabilirler. Uzun ayakta durma ve aşırı aktivite ilk haftalar önerilmez. Ağır egzersizler için 6 hafta beklemeyi öneriyoruz.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşlem Süresi Ne Kadardır?

Yağ transferi işlemi yaklaşık 1 saat süren bir işlemdir.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşleminde Hangi Anestezi Kullanılır?

Yağ grefti işlemi lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Yağ toplanacak alan için lokal anestezi yeterli olmakla birlikte penis bölgesi gibi hassas alanlara yağ enjeksiyonunu tolere etmek için genellikle genel anestezi, rejyonel anestezi (belden aşağı uyuşturma) veya sedasyon gibi anestezi teknikleri uygulanır. Sedasyon ile yapılan işlemlerin çoğunda hastalar arzu ettiği takdirde aynı gün evlerine dönebilirler.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşleminden Sonra Sonuçları Ne Zaman Görebilirim?

Hemen ejneksiyon sonrası işlem bölgesinde ciltaltı bir miktar kanama ve ödem olacağından penis beklenenden daha büyük görünür. Ancak ilk 4 haftada ödemler ve morarmalar geriler, sonrasında da verilen yağın bir kısmı rezorbe olur. Yağların son halini alması ve tam sonuç için en az 6-8 hafta beklenmelidir. Yeni enjeksiyon gerekliliğine karar vermek için 3-6 ay beklemek uygundur.

Yağ Grefti İle Penis Büyütme / Penis Yağ Enjeksiyonu İşleminden Sonra Yağ Dokusunun Yaşama Şansı Ne Kadardır?

Yağ dokusunun transfer edildiği yerde yaşama oranı çok değişkendir. Kişinin sigara kullanımından yağın süzme tekniklerine, yağın çevre doku ile temasından toplama enstrüman ağız açıklıklarına, koyulduğu yerdeki dağılımından daha birçok faktöre bağlı olarak yağ dokusu transfer edildiği yerde çok veya az miktarda yaşayabilir. Yaklaşık bilgi vermek gerekirse %30-50 arası yağ dokusunun yaşama ihtimali var diyebiliriz.