WhatsApp
Bizi Arayın
Kol Germe

Kol Germe İle Kol İnceltme Mümkün Müdür?

Kol bölgesindeki kalınlaşmalar ve sarkmaların tedavisi için elimizde çeşitli seçenekler var. Kol bölgesindeki aşırı yağ dokularının liposuction ile alınmasıyla inceltme sağlama işlemine kol inceltme denir. Hasta genç veya cildin elastikiyeti iyi ise, liposuction sonrası sarkma beklemiyorsak, kol inceltme tedavisini tercih ederiz. Kol bölgesinde aşırı sarkık cildi olanlarda ise kol germe ameliyatı önerilir.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatında üst koldaki sarkmış aşırı cilt dokuları kolun alt kısmından çıkarılır. Oluşan izin görünmemesi için iz, kolun alt kısmında saklanır. İlk zamanlarda kızarık olan iz, çoğu vakada aylar içerisinde komşu cilt ile aynı renge dönüşür.

Kol ve el lenfatikleri ve damarların korunması için fazla deri çıkılmadan önce eğer varsa altındaki yağ dokuları liposuction ile alınır, böylelikle ameliyat sonrası elde ve ön kolda beklenen şişme minimal olur.

Üst Kol İnceltme Nedir? Kol Liposuction Nasıl Yapılır?

Üst kol inceltme veya liposuction ameliyatı inceltme yapılacak alanın en iç tarafında ve en dış tarafında açılacak 3-4 milimetrelik küçük deliklerden liposuction uygulanır. Genel anestezi altında 1 saat civarında süren bu işlemden sonra hasta aynı gün taburcu olabilir. Sonrasında hasta 4-6 hafta korse kullanılır.

Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kilo vermek için mide ile ilgili yapılan müdahaleler sonrasında ya kaybına bağlı aşırı sarkma tüm vücutta görülebilir. Bu tür kilo verme ameliyatı sonrasında veya sadece egzersiz ve diyetle aşırı miktarda kilo kaybı olan hastalarda oluşan üst kol bölgesinde görülen sarkma durumları kol germe dediğimiz ameliyatla tedavi edilebilir. Kol inceltme ameliyatı ise derinin elastikiyetinin hala korunmuş olduğu kişilerde ve özellikle gençlerde cilt sarkması olmamış veya olması beklenmiyorsa? egzersize dirençli olan bu aşırı yağ dokularına liposuction uygulamasıyla kol inceltme gerçekleştirilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Kol germe ameliyatından sonra her ne kadar estetik olarak en iyi sonuç kullanılsa da bir iz oluşur. İzin görünmemesi için iz, kol altına bir çizgi şeklinde saklanır. İlk zamanlar kızarık olan izler aylar içerisinde çevredeki cilt ile aynı renge dönüşecektir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Kol germe ameliyatı sırasında kesi yapılan yerlere lokal anestezik uygulandığı ve damardan ağrı kesici de verildiği için ameliyat sonrası hastalarımızın çoğu herhangi bir ağrı hissetmezler.

Kol Germe Ameliyatı Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Çoğu plastik cerrahi ameliyatı gibi bu ameliyat sonrasında da normal şartlar altında tekrar sarkma veya büyüme beklemeyiz. Ancak hasta aşırı kilo alır ve verirse, hastanın cilt elastikiyetinde kolay sarkmaya yol açan bir bozukluk varsa tekrar sarkma oluşabilir. Hasta kilo alırsa kolda tekrar kalınlaşma olabilir.