meme-diklestirme-2

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Kilo verme  sonrasında  ve emzirme sonrasında  basık ve sarkmış hale gelen  eve  normal, dik pozisyon ve şekline getirmek için yapılan ameliyata meme dikleştirme denir. Genel anestezi altında yaplan mmeme dikleştirme ameliyatında var olan dokular yeterli olursa sadece cilt çıkarılarak diğer dokularda yapılan manipülasyonlarla doğal dik meme duruşu elde edilebilir. Şayet sönme çok fazla ve kendi dokusu yeterli dikleştirme sağlayamayacak kadar az ise silikon meme implantı eklemek gerekir.  bu şekilde yapılan ameliyatlara ise implant mastopeksi veya implantlı meme dikleştirme adı verilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Herkes İçin Uygun Mudur?

Genel genel olarak anestezi almasına engel sağlık sorunları olmayan, ağır sigara içicisi olmayan,  meme dokusund dış görünüşü bozacak kadar sarkma veya sönme yapacak volüm kaybı olan,  ancak meme dikleştirme yapacak kadar meme dokusuna sahip olan kişiler meme dikleştirme ameliyatı  için uygundur diyebiliriz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Sarkma Olur Mu?

Meme dikleştirme ameliyatında bağlı sarkma beklemeyiz ancak yıllar içerisinde yerçekimine bağlı özellikle kilo olan hastalarda daha fazla olmak üzere bir miktar sarkma olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında J şeklinde veya ters T şeklinde bir iz oluşacaktır. Ancak kullandığımız estetik sonucu iyi olan dikiş teknikleri, bantlama ve iyileşme sonrası uygulanan silikon kremlerle çoğu hastada ameliyattan 6 ay sonra izler kolay kolay görülemeyen hale gelecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme Problemi Yaşar Mıyım?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme bezi dokusu çoğunlukla hiç çıkarılmaz, bazen çok az miktarda çıkarılabilir. Bu nedenle emzirme problemi beklemeyiz. Ancak her insanda ameliyatı olmasa da emzirme problemi görülebilir. Aynı risk meme ameliyatı olanlarda da mevcuttur ancak ameliyatla ilgisizdir.

Meme Dikleştirme Estetiğinde Crisalix 3D Konsültasyon

 

 

ADIM 1 – ONLINE REZERVASYON

Doktorunuzun sosyal medya hesaplarından, sponsor bağlantılardan, e-posta ve web sitesinden güvenli bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

ADIM 2 – FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKİN

Özçekimlerden doğru 3D’nizi saniyeler içinde oluşturabilir ve çevrimiçi olarak randevu alabilirsiniz.

ADIM 3 – 3D UZAKTAN GÖRSELLEŞTİRİN

Doktor, oluşturduğunuz simülasyonun olası sonuçlarını video konferans yoluyla gösterecek ve tartışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir