WhatsApp
Bizi Arayın
Elmacık Kemiği Dolgusu
Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Bireyde yapısal ya da zayıflığa bağlı olarak elmacık kemiği görünümü belirgin değilse veya bireyde yaşın ilerlemesinden ötürü elmacık kemiği bölgesindeki hacim azalmaya başladıysa normal estetik ölçülerine sahip olmak için sıkça tercih edilen bir teknik olan dolgu enjeksiyonu işlemi yapılır.

Yaşlanma sürecinde kemik hacminin azalması, yumuşak dokuların yerçekimi ve doku elastikiyetinin kaybına bağlı olarak elmacık kemiği bölgesinde çukurlaşma olur bu da yüzde yaşlı ve bitkin bir görünüme yol açar.Elmacık kemiği bölgesinin, yüzde şişman görüntüye sebep olmadan uyumlu olarak doldurulması ile genç ve zinde sonuçlar elde edilir.Bu işlemle çöküntüler ve kırışıklıklar azaldığı için, birey hem dolgun hem de daha genç bir yüz yapısına kavuşur. Özellikle doğal ve abartılı olmadan uygulanabilmesi için uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Ortalama kalıcılığı 1-1,5 sene olan bu işlem sonrasında hasta günlük hayatına hemen geri dönebilir, sonucu anında görebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yüzü Kaldırır Mı?

Hyalüronik asit dolgusu, yüzde lifting etkisi yaratır ve daha genç görünmenizi sağlar. Hyalüronik asit dolgusu yaptıranların yüzlerindeki kırışıklar büyük oranda azalır ve yüz yukarı doğru kalkar. Elmacık kemiği dolgusu öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakarak bu farkı görebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kaç Günde Oturur?

Elmacık kemiği dolgusu yapıldığı anda etkisini gösterir, oturması 10-15 gün kadar sürer. Yüz dolgusunda kullanılan hyalüronik asit dolgular kalıcı değildir ve etkisi 12-18 ay kadar sürer.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Cilde uygulanan dolgu işleminden sonra 48 saate kadar ödem ve şişlik olabilir. Bu durum kalıcı değildir kısa sürede şişlikler kaybolur. Şişliklerin inmesi ile dolgu sorunlu bölgeye yerleştiğinde daha doğal ve güzel bir görünüm ortaya çıkabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • İlk 4 saat boyunca yüz üstü yatmamalısınız.
  • İlk 24 saat içinde yüzünüzü ovuşturmamalısınız.Yüze masaj yapmamalısınız, kaş aldırmamalısınız, saç boyamamalı ve makyaj yapmamalısınız.
  •  İlk 24 saat içerisinde yüzde kızarıklığa sebep olabileceği için, sıcak banyo ve duş yapmamalısınız, yoğun güneşe maruz kalınmasından kaçınmalısınız.