WhatsApp
Bizi Arayın
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Üst – alt göz kapağındaki deri fazlalığı, torbalanma veya görüş alanına engel olan üst göz kapağı sarkmasının lokal ya da sedasyon ile alınması işlemine genel olarak göz kapağı estetiği denilebilir.

Blefaroplasti Nedir?

Kapaktaki aşırı cilt dokusunun çıkarılması işlemi blefaroplasti operasyonu olarak adlandırılır.

Göz kapaklarındaki estetik sorunlar genel olarak; üst kapakta cilt fazlalığı, yağ fazlalığı, alt kapakta torbalanma, alt kapakta cilt fazlalığı şeklinde sıralanabilir.

Göz Kapağı Estetiği Uygulama Alanları

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağı (blefaroplasti) ameliyatı hasta oturur vaziyette iken yapılan çizime göre lokal anestezi altında çıkarılır. Çoğu durumda üst göz kapağı kıvrımının altında ve üstünde göz bebeği hizasında yaklaşık 10’ar mm deri bırakılmalıdır. Kaz ayağı bölgesinde de cilt fazlalığı devam ediyor ise, iz olabildiğince kısa tutularak zaten var olan kırışıklığın içinde saklanabilir. Hastada ilk hafta morarma, ödem ve gözün bir miktar açık kalması olabilir. Morluklar ilk iki hafta içinde normale döner. İzlerin solması daha uzun sürebilir. 2. ayda izler solmaya başlar. Çoğu hastada 6. ayda çevre cilt ile benzer renk olduğu için fark edilmez.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Alt göz kapağı ameliyatında kirpik altından yapılan kesi ile girilerek torbalanma yapmış olan aşırı yağ dokularından bir miktar çıkarılır. Cilt fazlalığı için cilt çıkarırken olabildiğinde az cilt çıkarılır. Kaz ayağı bölgesinde kaslara asma yaparak yer çekimin gözü aşağı çekme etkisi azaltılır. Cilt genellikle kendiliğinden eriyen çok ince iplerle kapatılır. Hastada ilk hafta morarma, ödem ve gözün bir miktar açık kalması olabilir. Ancak hastaların çoğu işlemden sonraki ilk 1-2 hafta içinde normal bir görünüme kavuşur. Hastalar göz kapağı ameliyatı öncesi mümkünse sigaraya ara vermeli, kan sulandırıcı ilaç ve ağrı kesici kullanmamalıdır.

Göz Kapağı Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Neler Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatı sonrası buz uygulaması şişliğin ve morarmanın minimal olması için elzemdir. 2-3 gün buz uygulaması, aynı zamanda dinlenirken ve uyurken başın yüksek pozisyonda olması önerilir. Ameliyat sonrası göz içinde kuruluk oluşmaması için çeşitli jel ve damlalar kullanılır.

Göz kapağı ameliyatı sonrası vücudun nerede ise en iyi iyileşen bölgesi olduğu için çok iyi bir şekilde iyileşir. Çoğu hastada ameliyattan belli bir süre sonra iz fark edilmez ya da çok zor fark edilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı ameliyatı ya da blefaroplastinin sonuçları kalıcıdır. Ancak yaşla birlikte yıllar içinde vücudumuzdaki diğer yerler gibi cildimizde ameliyat ile düzeltilmiş alanlarda sarkmalar olabilir. 

Göz kapağı ameliyatı veya blefaroplasti ameliyatı sonrası gözün kısa bir süre uyurken açık kalması normaldir ve genellikle bir iki hafta sürmeden düzelir. Ancak alt göz kapağında açık kalma daha uzun sürebilir. Bu durumlarda açık kalma yerçekiminin tersi yönce masajlarla genellikle birkaç ay içinde düzelir. Alt göz kapağı ameliyatı sırasında kantopeksi/badem göz ameliyatı gibi ek prosedürler eklendiyse kemozis denen geçici konjuktiva ödemi oluşabilir. Genellikle doktorunuzun önereceği bazı damlaların kullanılması ile birkaç hafta içinde geçer.

Göz Kapağı Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Göz kapağı estetiği veya blefaroplasti için yaş sınırı değil aşırı cilt veya yağ dokusunun varlığı endikasyonu oluştururur. Genellikle 40’lı yaşlardan sonra göz kapağı sarkmaları başlar. Bazı nadir cilt hastalıklarında tüm vücutla birlikte göz kapağı da erken yaşlarda sarkabilir. 

Göz Kapağı Estetiği ve Badem Göz Estetiği Birlikte Yapılabilir Mi?

Evet, göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği genellikle birlikte yapılabilir. Göz kapağı estetiği, üst veya alt göz kapaklarının düzeltilmesini içeren bir prosedürdür. Bu işlem sırasında fazla cilt, yağ veya kas dokusu çıkarılabilir ve göz kapağı sıkılaştırılabilir.

Badem göz estetiği ise gözlerin badem şeklini elde etmek veya vurgulamak için uygulanan bir prosedürdür. Bu, gözlerin daha oval ve badem şeklinde görünmesini sağlamak için göz çevresindeki cilt ve dokuların düzeltilmesini içerir. Bu genellikle göz yapısına bağlı olarak kaş kaldırma, göz kapağı şekillendirme veya göz altı dolgusu gibi çeşitli teknikler kullanılarak yapılabilir.

Birçok durumda, göz kapağı estetiği ve badem göz estetiği birleştirilerek daha belirgin ve estetik olarak hoş bir sonuç elde edilebilir. Ancak, bu prosedürleri birleştirme konusunda en doğru ve etkili seçenekleri değerlendirmek için bir plastik cerraha danışmanız önemlidir. Bir uzman, göz yapınızı ve özel ihtiyaçlarınızı değerlendirebilir ve size en uygun tedavi planını sunabilir.

 

Göz kapağı ameliyatı fiyatları, estetik kaygıları olanlar için oldukça önemli bir konudur. Size genç ve dinamik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan bu ameliyat, muayenehanemizde artık daha erişilebilir fiyatlarla sunulmaktadır. Göz kapağı ameliyatı fiyatı, hastanın ihtiyaçlarına, kullanılan tekniklere ve ameliyatın lokal anestezi ile mi genel anestezi ile mi yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Ancak, muayenehanemizde yapılan ücretsiz ön muayene ile size uygun maliyetli ve etkili çözümler sunarak en doğru tedavi planını oluşturabiliriz.

Web sitemizde, göz kapağı ameliyatı hakkında daha detaylı açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz. Sizlere özel hazırlanan fiyatlandırma seçeneklerimiz ile estetik beklentilerinize uygun çözümler için bize iletişim sayfamızdaki 5397066949 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Sonuçlarımız