WhatsApp
Bizi Arayın
El Dolguları
El Dolguları

El Dolguları Nedir?

Zamanla ellerde değişim olur, yaşlandıkça kırışıklık, deride incelme, damarların belirginleşmesi gibi değişimler meydana gelir. Ellerin dolgunluğunu kaybetmesi ve bu değişimlerden ötürü yeniden pürüzsüz ve dolgun ellere kavuşmak için el dolgusu iyi bir çözüm yoludur. El dolgusu, hyalüronik asit içeren dolgu maddesinin ellere enjekte edilmesidir. Hyalüronik asit, vücutta olan doğal bir maddedir, zamanla azalan bu madde yaşlanma belirtilerine neden olur. Azalan hyalüronik asit dolgu uygulaması ile yeniden cilde kazandırılır ve ciltte dolgunluk, gençleşme sağlanır. 

El Dolguları Kimlere Yapılır?

Cilt altı doku kaybına bağlı ellerde kırışıklık, damarların belirginleşmesi ve incelme yaşayanlara ellerinde zamanla belirginleşen lekeleri olanlara yani el dolgusu, ellerinde yaşlanma belirtisi ortaya çıkan tüm kişilere uygulanabilir.

El Dolgusu Nasıl Uygulanır?

 El dolgusu günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemeyen bir işlemdir, yaklaşık 15 dakikada uygulanır. Lokal anestezi ile acı ve ağrı hissedilmeden işlem yapılır. Hyalüronik asit madde içeren dolgu el bölgesine enjekte edilir ve dolgu işlemi gerçekleşir. İşlem sonrası ertesi gün eller yıkanabilir. 12-15 ay kalıcılık sağlayan el dolgusu için 1-2 seans yeterlidir.

El Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Düzenli olarak günde en az 3 kez nemlendirici kremler ile el derisi beslenmelidir. Tedavi amaçlı kullanılan ozon vb. temizlik ürünleri maruziyeti de azaltılmalıdır.  Bol su içilmeli ve günlük nemlendiriciler ile desteklenmelidir.