WhatsApp
Bizi Arayın
Fransiz Askısı

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı uygulaması, içi polyester dışı silikon olan, üzerinde çevre dokuyu tutabilmesi veya taşıyabilmesi için çıkıntıları olan iplerin kullanılarak yüzdeki sarkmış olan yağ dokularının asılarak düzeltilmesi prensibine dayanan estetik bir işlemdir.

Fransız Askısının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Üreticilerin 7 yıla kadar etkisinin devam edebileceği bilgisini verdiği Fransız askıları eğer doktor önerilerine uyulursa en az dört-beş yıl etki açısından kalıcıdır diyebiliriz.

Fransız Askısı Kimlere Yapılmaz?

Genel olarak oto immün romatolojik bağ dokusu hastalığı olan insanlarda konulan maddeye karşı reaksiyon olma riski nedeniyle Fransız askısı pek tercih edilmez. Bölgede bir enfeksiyon varsa hastada diyabet gibi bir kronik durum varsa kullanılmaz. Ayrıca asacağımız cilt ve cilt altı dokuları ipin taşıyamayacağı kadar ağır ise fransız askısı tercih edilmez.
Hastanın aşırı sarkmış cilt dokusu varsa, boyun germe, yüz germe gibi ameliyat endikasyonu bariz olarak varsa fransız askısı yerine ihtiyaç olan ameliyat tercih edilmelidir.

Fransız Askısı Ortalama Kaç Yaş Gençleştirir?

Fransız askısı uygulamasının etkisi kişiden kişiye değişeceği için kesin bir rakam söylemek zordur, ancak genel olarak on yıl civarında daha genç görünüm elde edilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Fransız Askısı Zararlı Mıdır?

Fransız askısında kullanılan malzemeler silikonla kaplıdır. Bu malzemeler farklı alanlarda farklı materyaller de vücudun farklı bölgelerinde çok uzun yıllardır kullanmaktadır ve herhangi bir reaksiyona sebep olmamaktadırlar. Tıbbi olarak “İnert” bir madde olarak tanımladığımız silikon vücutta güvenli olarak kullanılagelmiştir. Fransız askısı da uzun yıllardır sorunsuz olarak ülkemizde ve bir çok gelişmiş ülkede güvenle kullanılmaktadır.

Fransız Askısı Kopar Mı?

Fransız askısı esneyen bir yapıda olup için kopmaz. Ancak ameliyat sonrası doktorunuzun önerdiği önlemler alınmazsa erken dönemde taşıdığı dokuları bırakabilir veya kısmen taşıdığı dokulardan sıyrılabilir.

Fransız Askısı Kaç Günde Oturur?

Fransız askısı uygulamasını mütakiben hastalar hemen günlük yaşamlarına dönebilirler. İlk günlerde, ip ile askılanan dokuların üzerindeki oluşan dalgalanmalar iki ila altı hafta içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Bu dönemde doktorunuzun önerdiği yapmanız ve yapmamanız gereken hareketlere uyumanız çok önemlidir.

Fransız Askısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fransız askısı uygulaması sonrası giriş ve çıkış yerleri iki gün boyunca su ile temas ettirilmez ve antibiyotikli merhem uygulanır. İlk ay esneme, kahkaha atma gibi ağzı çok açacak hareketler, aşırı mimikler, yüze mesajlar önerilmez. Yüz üzerine yatılmaz, yüz yıkanırken yukarıya doğru sıvazlama hareketi yapılır. Yüzü aşağıya doğru çekecek hareketlerden kaçınılır.

Fransız Askısının İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Fransız askısı, uygulama sonrası hemen günlük aktiviteye dönmeye izin verir. Ancak hastanın ilk altı hafta uyması gereken önemli kurallar olacaktır.

Fransız Askısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Fransız askısı silikonla kaplı kalıcı bir askıdır. Etki süresi minimum beş yıl diyebiliriz. Halk arasında yanlış isimlendirme ile Fransız askısı olarak bilinen veya bazı muayenehanelerde de Fransız askısı adıyla anılan ancak kalıcı olmayan askılar da vardır. Bunlardan PDO yapıda olan eriyen ip askılar altı ay ila bir yıl süren etkiye sahiptirler. İçeriği PLA yapıda olan eriyen ip askılar ise bir ila bir buçuk yıl süre etkilidirler.

Fransız Askısı Acılı Bir İşlem Midir?

Fransız askısı lokal anestezi ile bölge uyuşturulduğundan dolayı ağrısız bir işlemdir.