WhatsApp
Bizi Arayın
Liposuction

Liposuction Ameliyatı Nedir?

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yer alan, kilo vermeye rağmen ortadan kaybolmayan, dirençli, cilt altı  ve daha derin tabakalarda yer alan yağ dokuları lipodistrofi ya ya da lipoödem nedeniyle olabilir. Bu yağ dokuların kanül adı verilen ince borular ile görünmeyen alanlardan açılan küçük delikler kullanılarak negatif basınç ile alınması işlemine liposcution ameliyatı denir. Az bölgeden yapıldığında sedasyonla yapılabilen bu prosedür, bölge sayısı artınca genel anestezi ile yapılır. Liposuction kilo verme ameliyatı değil kontur düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Kilo verme sonrasında bazı bölgelerde orantısız ciltaltı ve derin yağ dokularının kalarak fazlalık oluşturduğu kişilerde uygulanır. Ancak bölgede cilt fazlalığı olmamalıdır. Cilt fazlalığı mevcut ise bölgeye göre gerekli cilt çıkarma işleminin ameliyatı yapılmalıdır. Aksi takdirde liposuction sonrası sarkma oluşacaktır. Liposcution olacak kişilerin genel anesteziye engel sağlık sorunları olmamalıdır.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

En sık liposuction uygulanan bölgeler göbek altı ve göbek üstü orta hat, bel bölgeleri, basen bölgeleri, uyluk iç yüzü, diz eklemi iç yüzü, kol iç yüzü olarak sayılabilir.

Liposuction Sonrası Kilo Alınırsa Problem Olur Mu?

Tüm ameliyatlar gibi liposuction sonrası kilo alımı olursa aynı bölgelerde ya da tüm vücutta yağ birikimi oluşabilir. Bu nedenle liposuction için bireylerin düşük vücut kitle indeksine sahip olmasını ve bu düzeyde uzun süre dengede kalabilmesini ameliyat olabilmek için şart koşarız.