WhatsApp
Bizi Arayın
Jawline Dolgusu
Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu Nedir?

Dış görünüşü etkileyen önemli etkenlerden biri olan çene bölgesi için çeşitli estetik operasyonlar vardır. Jawline dolgu, özellikle cerrahi bir işlem olmadan estetik yaptırmak ve altın oranı yakalamak isteyenler için popüler bir tercihtir. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanan Jawline dolgusu, son derece sağlıklı bir işlemdir. Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, herhangi bir alerjik reaksiyona asla yol açmaz.

FDA onaylı Jawline dolgusuyla yüz hatlarını yeniden şekillendirip buna bağlı olarak çene hattınızın daha keskin ve belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Jawline dolgusu, çene ucundan kulağın önlerine doğru uzayan mandibular kemik hattına uygulanır. Jawline dolgusu estetiği ile çene ucundan kulaklara kadar uzanan çizginin daha belirgin hale gelmesi amaçlanır. Daha estetik bir görünüme kavuşturan bu işlem, çene hattını belirginleştirerek çene kontürünü belirgin hale getirir.

Jawline Dolgusu Avantajları Nelerdir?

  • Yüze V şekli vererek daha estetik bir görünüm ortaya çıkarır.
  • Yüz, boyun ve gıdı arasındaki dengeyi sağlar.
  • Keskin hatları olan bir çene görünümü oluşturur.
  • Gıdı sorununu ortadan kaldırır.
  • Çene bölgesindeki kırışıklık problemini giderir.
  • Çene ucu daha belirginleşir.
  • Küçük çene sorunu ortadan kalkar.
  • Çene hattını yeniden şekillendirir.
  • Yüzün oval görünümü ön plana çıkmış olur.
  • Çene ucu çok sivri olan bireyler, bu operasyon sayesinde daha yuvarlak bir çene görünümüne kavuşurlar.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyalüronik asit, yüz dolgularında en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Bu sebeple, Jawline dolgusunda da hyalüronik asit kullanılır. Çene dolgusu işlemi, önce çene bölgesinin çevresine anestezik krem uygulanmasıyla başlar. Sonra, işlemi yaptırmak isteyen bireyin ihtiyacına göre çenenin belirli noktalarına hyalüronik asit dolgusu enjekte edilir. 

Jawline dolgu yaptıranlar, genellikle işlemden sonra uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik ve sertlik hissedebilir. Fakat bu durum, çok normaldir. Ayrıca ikinci haftadan itibaren dolgu, dokuyla bütünleşir ve bölgede estetik bir görünüme kavuşulur.

Jawline Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Jawline Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu işlemi öncesinde lokal anestezik kremler ile hastanın acı hissetmemesi sağlanır. Ardından ufak ince uçlu iğneler ve kanüller ile dolgu malzemesi, işlemin yapılacağı bölgeye enjekte edilir. Jawline dolgu işlemi, ortalama 20 dakika sürer. Bu işlem sayesinde çene hattı, çok daha güçlü bir görünüme kavuşur. Bununla birlikte, çenedeki çukurluklar ve sarkıklıklar ortadan kalkar.Bunlara bağlı olarak, daha belirgin ve net bir çene hattına kavuşulur.

Jawline Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Yaklaşık olarak 1-1.5  sene kadar kalıcılığı olan bir işlemdir, işlemden hemen sonra çok güzel bir görüntü oluşur , 2 hafta içerisinde de tamamen oturur.İşlemden sonra hafif ödem ve sertlikler hissedilebilir. Fakat bunlar kısa sürede geçer.

Jawline Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dolgu işleminden sonra  1-2 saat süreyle dik pozisyonda kalmalısınız, 24 saat boyunca zorlayıcı egzersizlerden kaçınmalısınız. Dolgu işleminin yapıldığı gün spor yapmamalısınız. Dolgu işlemi yapıldığı gün cilt bakımı yapmamalısınız, en erken 1 hafta sonra cilt bakımı yapabilirsiniz.