WhatsApp
Bizi Arayın
Kaş Kaldırma
Kaş Kaldırma Dolgusu

Kaş Kaldırma Dolgusu Nedir?

Kaş kaldırma dolgusu; zamanla yerini ve formunu kaybeden kaşların, tekrar eski estetik görüntüsüne ulaşması için yapılan bir işlemdir. Yüz estetiğinin önemli faktörlerinden biri olan kaşlar, yüze anlam kazandırır ve ifadeyi önemli oranda belirler. Kaş yapısı ve şekli, kişinin karakteristik özelliklerinin kısa bir özetidir. Kaş mimiklerinin kullanımına ve yerçekimine bağlı olarak zamanla kaşlardaki değişim yüzümüzde üzgün bir ifade oluşturur. Kaşlardaki bu değişim aynı zamanda göz kapaklarında ve çevresinde torbalanmaya ve kırışıklıklara da yol açar. Bu istenmeyen durumlardan kaş dolgusu işlemiyle eski formuna kavuşturulmuş kaşlarla kurtuluruz.

Neden Kaş Kaldırma Dolgusu Yapılır?

Kaşın çevresinde ve o kısımda yapılan estetik işlemlerdir. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanarak yukarı kaldırma ve kalkık kaş görünümü kazandırır.Sadece zamanın izlerini yok etmek için değil, yapısı gereği aşağıda olan kaşlara da dolgu yaparak daha ideal bir görünüme getiririz. Özellikle kaşların uç kısımlarının düşük olması, kişiye bitkin, üzgün ya da daha yaşlı bir görünüm verirken, kişilik özelliklerinin güçlü olmadığı yüze neden olur. Minik dokunuşlarla kaşların uç kısmı kaldırılarak, istenilen ifade ve genç görünüm sağlanır.

Kaş Kaldırma Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dolgu derin bir tabakaya yerleştirilirse 6-12 ay kalıcı olabilir. Çünkü herhangi bir yer değiştirme ya da hareket olmaz. Kaşlarda kalkıklık ya da dışa doğru çıkıklığın sağlanması için dolgu işlemleri olumlu sonuçlar verir. Kaşların yukarı doğru kalkması göz kapağındaki sarkma ve gevşemeyi azaltır ve gözlerin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.