WhatsApp
Bizi Arayın
Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara
Üst Göz Kapağı Estetiği Ankara

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı estetiği diğer adı ile blefaroplasti, yaşlanma belirtilerini veya estetik kaygıları gidermek amacıyla yapılan bir cerrahi işlemdir. Ancak bu işlem yaşlanmanın doğal sürecini tamamen durdurmaz. Göz kapağı estetiği kalıcı sonuçlar sağlar, ancak vücut yaşlandıkça veya başka faktörler etkiledikçe sonuçlar zaman içinde değişebilir. Bazı insanlarda 15 yıl etkisi sürerken bazı insanlarda ömür boyu göz kapağı estetiğine ihtiyaç kalmayabilir.

İşte bazı önemli noktalar:

Göz Kapaklarındaki Yaşlanma Süreci Devam Eder: Göz kapağı estetiği, mevcut yaşlanma belirtilerini düzeltebilir, ancak vücut yaşlandıkça yeni belirtiler oluşabilir. Yani estetik sonuçlar kalıcıdır, ancak yaşlanma süreci devam eder. Genellikle göz kapağı sarkması oluşmazken kaşlarda yerçekimine bağlı aşağı yönde yer değiştirme olabilir.

Genetik ve Yaş Faktörleri: Genetik faktörler ve yaş, göz kapağı estetiği sonuçlarını etkileyebilir. Cilt elastikiyeti bozukluğuna bağlı sarkma olan bir bireyde ilerleyen on yıllarda tekrar sarkma olabilir ancak bu çok nadirdir.

Sağlıklı Yaşam: Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, tüm estetik cerrahi işlemler gibi göz kapağı estetiği sonuçlarının daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve sigara içmemek gibi faktörler sonuçları olumlu yönde etkileyebilir.

Güneşten Koruma: Güneşin zararlı UV ışınları, cilt yaşlanmasını hızlandırabilir. Göz kapaklarını güneşten korumak, güneş gözlüğü kullanmak ameliyat sonrası sonuçların daha iyi olmasına ve korunmasına yardımcı olabilir.

Doktorunuza kontrole gitmek: Göz kapağı estetiği sonrası düzenli takip ziyaretleri ve doktorunuzun önerilerini takip etmek sonuçların en iyi olması için önemlidir.

Sonuç olarak, göz kapağı estetiği kalıcı sonuçlar sağlar, ancak yaşla birlikte ve diğer etkenlerle sonuçlar değişebilir. Ancak bu diğer estetik işlemlerin aksine çok uzun sürer. Herkesin deneyimi farklı olacaktır, bu nedenle ameliyat sonrası düzenli takip ve iyi bir yaşam tarzı önemlidir. Ameliyatın ne kadar süreyle etkili olacağı ile ilgili daha kesin bilgiler için bir plastik cerraha danışmak en iyisidir.

Daha fazla bilgi almak için, ‘Göz Kapağı Estetiği’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.