yag-enjeksiyonu-ile-vucut-sekillendirme

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, ‘yağ grefti’ veya ‘yağ transferi’ şeklinde de adlandırılan,  aynı kişinin vücudundan alınan yağ dokusunun, bazı işlemler sonrasında vücudun ihtiyaç duyulan başka bir yerine verilmesi prosedürüdür. 

Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Kalıcıdır?

 Yağ enjeksiyonu sonrası verilen yağ miktarının bir kısmı vücut tarafından emilir, ortalama %40 ila 60’ı kalıcıdır. Yağ enjeksiyonundan hemen sonra oluşan travmaya bağlı olarak Oluşan şişlik İlk birkaç gün içerisinde geriler.  Bundan sonraki süreçte aylar içerisinde belden yağ dokusunun bir kısmı da erir.  Yaklaşık 6 aydan sonra kalan yağ dokusunda çok büyük bir değişiklik olmaz. Bu dönemde yağ transferi yapılan bölgelere aşırı bası uygulanmamalıdır. 

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütülebilir Mi?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme küçük volümlü memesi olan kişiler için implant tedavisine bir alternatif olarak kullanılabilir.  Ancak sadece yağ enjeksiyonu ile sınırlı bir düzeyde büyüme sağlanabilir, implantın yapacağı kadar büyük bir değişiklik için çok seanslı yağ transferleri gereklidir.  Yağ transferi implant ile büyütme yapılan vakalarda implant çevresi doku ince olan vakalarda implanta ek olarak da yapılabilir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu için yaşama oranı en yüksek olan uyluk iç yüzü ve göbek çevresi olmak üzere hastanın da tercihi göz önüne alınarak cilt altı yağ dokusu bulunan bir bölgeden negatif basınçla yağ toplanır. Genellikle sedasyon altında yapılan bu işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Toplanan yağ, içindeki serumları uzaklaştırmak için bazı işlemlerden geçirilir, sonra transferin yapılacağı bölgeye göre seçilen uygun kanüller kullanılarak çok küçük deliklerden alıcı bölgeye verilir. Hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilir, günlük aktivitelerine hemen başlayabilir. Sadece yağ grefti uygulanan bölgelerin basıya maruz kalmaması önerilir. 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yapılabilir Mi?

Yağ enjeksiyonu hem vücuda hem de yüz bölgesine uygulanabilen bir cerrahi prosedürdür. Yüze yağ enjeksiyonu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Adresimiz

Kızılırmak, Ufuk Ünv. Cd no:8 D:Kat:12 No:46, 06530 Çankaya/Ankara

Phone:  +012.345.6789

İletişim

Telefon: 0539 706 69 49

E-Mail: info@karabekmez.com

İçerik Haritası